تبلیغات
axin بزرگترین و بروز ترین مرکز عکس بازیگران ایرانی


بیوگرافی بهنوش بختیاری

بیوگرافی بهنوش بختیاری

 

 

بیوگرافی بهنوش بختیاری:

بهنوش بختیاری بازیگری كه در اكثر ساخته‌های مهران مدیری حضور داشته و با نقش‌های متفاوت بر محبوبیت خود در بین سریال‌های تلویزیون افزوده است.
بهنوش بختیاری متولد 29/2/1354 در بیمارستان اقبال تهران و ساكن .........

بهنوش بختیاری بازیگری كه در اكثر ساخته‌های مهران مدیری حضور داشته و با نقش‌های متفاوت بر محبوبیت خود در بین سریال‌های تلویزیون افزوده است.
بهنوش بختیاری متولد 29/2/1354 در بیمارستان اقبال تهران و ساكن شهرك ژاندارمری است.
پدرش بختیاری و مادرش تهرانی است. بهنوش عضو آخر یك خانواده 6 نفری است. یك خواهر و دو برادر بزرگ‌تر از خود دارد كه هر سه متاهلند.
در رشته مترجمی زبان لیسانس گرفته و با توجه به علاقه فراوانی كه به این رشته دارد به محض این‌كه فرصتی پیدا كند، به سراغ این رشته و ترجمه متون می‌رود.
با توجه به شایعات فراوانی كه در مورد ازدواج او بر سر زبان‌هاست هنوز مجرد است و به قول خودش شاید اصلا ازدواج نكند.

با مجموعه هوای تازه ساخته محمد رحمانیان پا به عرصه بازیگری گذاشت و بعد از آن در مجموعه‌های وكیل محله، خانه قدیمی، سایه‌ها و معجزه وكیل هم بازی كرد.
قبل از بازیگری به عنوان منشی صحنه فعالیت می‌كرد كه این كار او را بسیار مسئولیت‌پذیر و منظم بار آورد كه پایه‌گذار موفقیت‌های او در بازیگری بود.
سال 75 به مدت یك سال زیرنظر خانم مهتاب نصیرپور در مدرسه رسام هنر دوره یك ساله تئاتر را گذراند كه به واسطه آن با ادبیات بازیگری آشنا شد.
به موسیقی علاقه فراوانی دارد، پدرش هم در این وادی كار می‌كند و یكی از دو برادرش هم در زمینه موسیقی فعال است.

در مجموعه زیر آسمان شهر(3) و ورود ممنوع ممنوع به عنوان دستیار كارگردان در كنار مهران غفوریان حضور داشت.
علاقه زیادی به فوتبال ندارد اما فوتبال‌های ملی رادنبال می‌كند در صورتی كه فرصت پیدا كند به ورزش بدنسازی می‌پردازد.
علاقه‌ای به بیزینس ندارد. به قول خودش هر كسی جلوی او از پول و حساب و كتاب حرف بزند احساس می‌كند او سرگرم صحبت به زبان اسپانیایی است.
عاشق خطاطی است و خیلی دلش می‌خواهد این هنر را به صورت حرفه‌ای دنبال كند.
با توجه به مشغله كاری فراوان زیاد به كارهای خانه‌داری و آشپزی نمی‌رسد اما بسیار منظم و خوش‌سلیقه است. چلوكباب از غذاهای مورد علاقه اوست.
عاشق لهجه بختیاری پدرش است اما خودش به لهجه بختیاری صحبت نمی‌كند.
علاقه فراوانی به مسافرت دارد. آخرین مسافرتش به شهر مقدس مشهد بود و سرعین اردبیل به یادماندنی‌ترین نقطه‌ای بود كه به مسافرت رفته است.

علاقه فراوانی به مطالعه دارد و تا فرصتی به دست آورد به مطالعه می‌پردازد. او عاشق مطالعه كتاب‌های روان‌شناسی و رمان است. آخرین كتابی كه مطالعه كرده سلاخ خانه شماره 5 بود.
در دوران كودكی برخلاف بسیاری از بچه‌ها كه خیلی شلوغ و شر هستند دختر آرام و دوست‌داشتنی بوده.
به موسیقی كلاسیك علاقه فراوانی دارد و از بین خوانندگان پاپ به صدای رضا صادقی، مرحوم ناصر عبداللهی و مازیار علاقه فراوانی دارد.
در صورتی كه وقت كند به سینما می‌رود. او سعی می‌كند همه فیلم‌های روز را ببیند. آخرین فیلمی كه در سینما دیده «وقتی همه خواب بودن» است.
علاقه فراوانی به مهمانداری هواپیما دارد. او پذیرایی در اوج آسمان را عاشقانه دوستدارد.
از خواندن شعر لذت می‌برد، اما اصلا نمی‌تواند شعر بگوید و یا شعر حفظ كند ولی بسیار روحیه رمانتیكی دارد.
آخرین كارهایش مستند ایرانگردی و كار 90 دقیقه‌ای «یك روزی زنجیرش رو پاره می‌كنم» ساخته آقای عباسی است كه هنوز پخش نشده.
به بازی خانم‌ها ثریا قاسمی، مریلا زارعی، گوهر خیراندیش، لیلا حاتمی، سحر ولدبیگی و شقایق دهقان علاقه فراوانی دارد.
تا به حال در اكثر كارهای مهران مدیری به ایفای نقش پرداخته و در اكثر نقش‌هایش موفق ظاهر شده است، به هیچ عنوان از بازی كسی ایراد نمی‌گیرد و اهل بدگویی نیست.
برای بازی چندین پیشنهاد دارد كه به خاطر بازی در مجموعه باغ مظفر به پیشنهادهایش جواب نه داده. او شرط بازی در كارهای روتین را متن و كارگردان و عوامل خوب عنوان می‌كند

.............................................................

مجموعه‌های طنز از اوایل دهة 70 جای ثابتی در برنامه‌های تلویزیونی پیدا كرد . در سال 72 مجموعه طنز ساعت خوش محل شكوفایی بسیاری از بازیگران توانمند در این عرصه بازیگری بود. در ابتدای این حركت مجموعه‌ها و برنامه‌های طنز به صورت داستان‌های كوتاه و رساندن دید بیننده به مشكلات جامعه ساخته می‌شدند . از آنجایی كه طنز زبان ساده‌ایی دارد بسیاری از مشكلات و حقایق زندگی به صورت طنز و برنامه‌های كمدی به مردم نشان داده می‌شد و مردم هم استقبال خوبی از این برنامه‌ها نشان می‌دادند .
چه بسا كه خیلی از بازیگرانی كه در نقش‌های جدیدی و چه بسا منفی ایفای نقش می‌كردند وارد بازیگری در سریال‌های طنز شدند .
یكی از هنرمندان و بازیگران توانمند در این نوع بازیگری خانم بهنوش بختیاری است . كسی كه در فیلم‌های مهمان مامان، فرمان، زمینی‌ها، معجزه‌ ازدواج و ... بارها هنر بازیگری خود را به نمایش گذاشته است .
ولی با نقش فریبا در سریال جایزه بزرگ آخرین بازی خود را در سال 83 انجام داد.
مصاحبه با بهنوش بختیاری را در پیش‌رو دارید :

در شروع از بیوگرافی شخصی‌تان بگویید ؟
متولد اردیبهشت 1354 و لیسانس مترجمی زبان فرانسه هستم . دورة تئاتر را از سال 75 خدمت خانم مهتاب نصیرپور گذرانده‌ام .  بعد از دوره تئاتر مدرسة رسم و هنر در سریالی به نام هوای تازه ساخته آقای محمد رحمانی شروع به فعالیت كردم .
خانواده‌تان در كار چه مقدار كمكتان كردند ؟
سخت‌گیری خانواده‌های ایرانی به علت پیش زمینه ذهنی منفی‌ای است كه از سینما دارند . پدر من بیشتر دوست داشت من پزشك شوم ، اول كمی سخت‌گیری داشتن ولی بعد كم‌كم قانع شدند .
آیا تا به حال نقشی را ایفا كرده‌اید كه با خصوصیات اخلاقی‌تان نزدیك باشد ؟
بله ، اكثر نقش‌هایی رو كه بازی كردم به یك نحوی با خودم نزدیك بودن و من معتقدم كه بازیگر حتما چیزهایی كه لمس كرده باید بازی كند . بازیگری كه نقش را لمس نكرده باشد بیننده این رو می‌فهمد .
برای نزدیك شدن به نقشی كه ایفا می‌كنید چه كارهایی انجام می‌دهید ؟
هر نقشی ابعاد به‌خصوص خود را دارد همان طور كه آدم‌ها كاراكترهای مختلفی دارند . من سعی می‌كنم آن نقطه‌ای كه روحیاتم به آن نزدیك است طبیعی‌تر بازی كنم ولی در بعضی از جاها هم هنر بازیگریست نه روحیات و شخصیت اجتماعی .
در مورد ورود گسترده جوانان به عرصه بازیگران چه نظری دارید ؟
من فكر می‌كنم هر انسان هر علاقه‌ای كه دارد باید آن را به سمت آرمان‌هایش نزدیك كند ولی در این راه باید پشت كار ، استعداد و فاكتورهایی كه در نظر می‌گیرد واقع بینانه باشد نه اینكه هیچ معیاری در خود نبیند ولی صرفا به علت علاقه ، آن كار و یا هدف را دنبال كند . چون به یك اعتماد به نفسی كاذب برخورد می‌كند و اگر متوجه استعدادهای خود و تحمل سختی در این راه شد می‌تواند شروعی منطقی داشته باشد چون سینما به بازیگران جوان و استعدادهای تازه نیازمند است و من از دیدن چهره‌های جدید لذت می‌برم.
به چه شیوه از بازیگری اعتقاد دارید و به آن عمل می‌كنید ؟
تمایل شخصی من بیشتر كارهای طنز است و اعتقاد دارم بازیگر برای كسب تجربه باید فضاهای مختلف هنری را امتحان كند .
پشت صحنه كار هم برای شما به جذابیت بازی جلوی دوربین است ؟
پشت صحنه ، جذابیت كار در هنر و سینما است . جلوی دوربین استرس خاصی به شخص وارد می‌شود ولی فضای پشت صحنه را خیلی دوست دارم مخصوصا اگر تیم و آدم‌های خوب و مناسبی در آن گروه مشغول به كار باشند .
به چه چیزی علاقه‌مند هستید ؟
مطالعه كردن را خیلی دوست دارم . به نظر من راز زندگی خوب داشتن ، مطالعه درست داشتن است . به هر حال با نگاه كردن به زندگی آدم‌های مختلف و سرگذشت آنها شاید باعث شود كمی از خودخواهی، تكبر، عدم صداقت و غیره دست برداریم . خوب زندگی كردن خود یك هنر است . در ضمن یكی از علاقه‌های خاص من به حیوانات و مخصوصا سگ ، پنگوئن و مورچه است چون من واقعا حیوانات را دوست دارم و ناراحت می‌شوم كسی اذیتشون كند چون اعتقاد دارم آنها جهانی دارند كه ما نمی‌توانیم آن را درك كنیم ولی مطمئنا از یك جهاتی از ما انسان‌ها بالاترند .
كدام نقطه از زندگی شخصی‌تان را خیلی دوست دارید ؟
هر كاری كه یك شخص در روز انجام می‌دهد باید سعی كند از لحظات آن لذت ببرد، چون ما محكوم به زندگی كردن هستیم . بعضی وقتی ها در موقعیت كاری و زندگی‌ای قرار گرفتم كه از خداوند خواسته‌ام به من قدرت و توانایی بدهد كه اطرانیانم را به اندازه جانورانی دوست داشتنی تحمل كنم . مهم این است كه انسان در هر نقطه ای كه قرار دارد لذت آن لحظه را ببرد چون در غیر این صورت بازنده آن لحظه به حساب می‌آید چون لحظاتی برای آدم باقی می‌ماند كه انسان در یك خلصه از لحاظ عدم شادابی و لذت بردن از روزها و ساعت‌ زندگی فرو می‌رود . موقعی كه مشغول به كاری هستم سعی می‌كنم با آرامشی كه به اطرافیانم می‌دم اون كار برایم لذت بخش بشود ، وقتی پیش خانواده‌ام هستم بیشترین لذت را می‌برم . البته در سه‌، چهار سال پیش به این صورت نبود . اگر در كنار خانواده بودم فكر می‌كردم از قافله عقبم و دوست داشتم در محیط كارم باشم . زمانی كه شب‌ها مطالعه می‌كنم فضای اتاقم را خیلی دوست دارم . زمانی كه نیایش می‌كنم چون به صورت خاص خودم با خداوند مشغول راز و نیاز می‌شوم ، اشك می‌ریزم و گریه می‌كنم. اگر هم حیوانی باشد باهاش حرف می‌زنم . چند تا دوست صمیمی هم دارم كه اغلب زمانم رو با آنها پرمی‌كنم .
آیا حرفی یا صحبتی دارید كه به عنوان یك شهروند ساده و نه به عنوان یك بازیگر بخواهید بگویید ؟
به نظر من اصلاً مهم نیست كه من چه رنگی دوست دارم و یا از چه چیزی خوشم می‌آید البته این سوال‌ها به صورت كلیشه‌ای تبدیل شده و همه دوست دارند اطلاعاتی راجع به بازیگر مورد علاقه‌شان داشته باشند . ولی چیزی كه من‌را به عنوان فردی كه در این رشته هنری فعالیت می‌كنم زجر می‌دهد ناراحتی كه مردم از مسائلی مثل ازدواج و یا كمبودهای اقتصادی است . مساله‌ای كه من تو این چند سال به شدت دیدم .
افراد در جامعه ما به دو دسته تقسیم می‌شوند ، عده‌ای كه كاملا مرفه هستند و عده‌ای كه با سیلی صورت خود را سرخ می كنند و آبروداری هم قسمتی از خصوصیات ایرانی است كه ظاهری درست داشته باشند .
یكی از دلایلی كه من به اینجا كشیده شدم همین اسم روزنامه شما بود كه ربطی به گردشگری داشت .
من به عنوان فردی كوچك در جامعه می‌خواهم گله بكنم ، نمی‌دونم از چی و از كی ولی آدم باید در زندگی فرصتی برای مكاشفه و مراقبه، اختراع و اكتشاف ، مطالعه كتاب و ستون جدید داشته باشد تا بتوانیم به فكر پیشرفت در دنیا باشیم ولی آنقدر فكر جوانان ما از مسائل اقتصادی خسته شده كه هیچ اطمینانی از روز بعد خود ندارند .

من اسم خود را در مقابل كسانی كه دیدم هنرمند نمی‌گذارم مثل :

قالی‌باف‌ها ، خطاط‌ها ، نویسندگان و مادرانی كه به سختی زندگانی را سرمی‌كنند آنها هنرمندان واقعی هستند .من شخصا نه یكی بلكه 100 تا نفر را می‌بینم كه به سختی زندگی می‌كنند و این مسائل به قدری به فكرشان فشار می‌آورد كه اصلا وقت این را ندارند كه علوم جدید رو تجربه كنند یا دركاری كه هستند سعی می‌كنند كه سطح كارشان را بهتر كنند و به ارتقای سطح كیفی آن بی‌‌اندیشند .
به خاطر همین ما در سطح متوسط و پایین باقی مانده‌ایم. زندگی نباید به این‌گونه بگذرد چون ما از زندگی سهمی داریم و باید از زندگیمان لذت ببریم .
وقتی من رنگ اطرافیانم رو می‌بینم واقعا غمگین می‌شوم و به‌خاطر همین این لذت و شادی در زندگی نمی‌تواند دائمی باشد .
حالا من اسم خود را در مقابل كسانی كه دیدم هنرمند نمی‌گذارم مثل : قالی‌باف‌ها ، خطاط‌ها ، نویسندگان و مادرانی كه به سختی زندگانی را سرمی‌كنند آنها هنرمندان واقعی هستند .
انسان‌هایی كه با شرافت می‌خواهند آبروی خود و خانواده‌شان را حفظ كنند ولی در حالی كه نمی‌خواهند اصول اخلاقیشان را زیرپا بگذارند .
كسانی كه خوب زندگی می‌كنند و در هر شرایطی به مسائل انسانی ارزش قائلند ، مردان واقعی اینها هستند . به شیوه خود زندگی كردن جسارت و مردانگی می‌خواهد . وقتی من اطرافیانم را در ناراحتی می‌بینم به عنوان یك جوان به ذهنم فشار می‌آید و در لحظه‌هایی كه شاد هستم ، پولی دارم و می‌خواهم برای خود وسیله‌ای خریداری كنم احساس گناه دارم و به خود می‌گویم چه آدم‌هایی هستند كه به نان شب محتاجند و من به فرض برای خود یك لباس می‌خرم .
در صورتی كه به عنوان یك جوان خوش بودن و خوب گشتن حق من است . ولی به علت دید كوتاه و مقطعی جوانان ما تمامی آرمان‌های آنها به ماشین و موبایل تبدیل شده است . آرزو دارم روزی برسد كه خنده مردم عمیق باشد و فقط در حد یك سریال 45 دقیقه طنز كوتاه نباشد و رفاه و امكانات برای آنها خنده دائمی بیاره نه اینكه برای فرار از آشفتگی‌های فكری و كاری متوسل به سریال‌های طنز بشوند . به عنوان یك فردی كه تصویرم از رسانه‌های گروهی پخش شده است ، از چی و از كی خوشم می‌آید هیچ اهمیتی در این جهان هستی ندارد چیزی كه مهم است ، انسان ها درد كمتری بكشند .
من واقعا عاشق این مردم هستم و به آنها عشق می‌ورزم . ما اگر كاری انجام می‌دهیم و نقشی را ایفا می‌كنیم و كسی ما رو می‌شناسد بخاطر این مردم است اگر مردم نباشند ما كی هستیم .
در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید ؟
عشق یك حادثه است . عشق یك اتفاق بزرگ و عظیم است . دوست داشتن و عشق به هر كس مادر و پدر و دوستان . عشق است كه زندگی را گرما می‌دهد عشق پل جهان مرئی ما با جهان نامرئی ماست . عشق و دوست داشتن بزرگ‌ترین هدیه الهی است كه باعث آرامش روح می‌شود .

................................................................

گفتگو با بهنوش بختیاری به عنوان بازیگر نقش لیلون در سریال شبهای ببره انجام شده است:

جذابیت این نقش چه بود که آن را قبول کردید؟ 

نمیدانم چون کار آقای مدیری است دوست داشتم که با ایشان کار کنم و قبول کردم.

فکر می کنید این سریال در ادامه کار قبلی مدیری (پاورچین)به موفقیت برسد؟

البته در ادامه آن نیست ولی یک مقدار به آن ربط دارد.زمان قدیم و ماجرای پدرهای شخصیت های پاورچین را به تصویر می کشد و به زندگی آن ها می پردازد...

چرا نقش زنان در سریال های کمدی اینقدر کمرنگ و محدود شده؟

برای اینکه اصولا در کشورمان طنزهای زنان را ظاهرا کمتر از مردها نشان می دهند و اینکه خیلی از عکس العمل ها را آقایان می توانند داشته باشند و خانم ها نمیتوانند داشته باشند و خانم ها نمی توانند.از لحاظ محدودیت ها حفظ حرمت ها واجب است و شان زنان ایرانی باید حفظ شود.

شیوه کارگردانی مدیری چطور بود؟

خیلی خوب بود خیلی دوست دارم با ایشان کار کنم.البته ایشان دست بازیگر را باز می گذاشت.

آیا شما به راحتی در عوض کردن دیالوگ یا صحنه نظری می دادید؟

بله جایی را که احساس می کردم در زبانم می چرخد و آنطور راحت ترم به آن صورت می گفتم ولی آنقدر متن ها خوب است که معمولا نیاز به این کار نیست.

گویش <<شب های برره>>به کدام منطقه نزدیک تر است؟

به هیچ جا!گویش خاصی ندارد چون اصلا لهجه به خصوصی ندارد.لهجه ای که حتی وجود خارجی ندارد و اصولا تخیلی و ساختگی است...

فکر می کنید این گویش این بار هم در بین مردم گل کند و در مخاطب تاثیر بگذارد؟

بله مردم اگر کاری را دوست داشته باشند قاعدتا تاثیر می گذارد و اگر به دل مردم بجسبد فکر می کنم این اتفاق بیفتد...

این چندمین کار طنز شماست؟

چهارمین یا پنجمین کار ولی در اصل چهارمی!من یک کارطنز داشتم با علیرضا خمسه که چند سال پیش انجام شد...بعد <<خانه به دوش>>>و <<برره>>و <<شبکه سه و نیم>>

کار روتین چطور است؟

یک سری مشخصات باید در بازیگر باشد که آمادگی کار روتین را داشته باشد.خسته کننده است انرژی زیاد می خواهد ولی یک خوبی که دارد اینکه حس تداوم دارد یعنی زیاد دچار فشار کار نمی شوی...

برای رسیدن به این بازی و این شخصیت شما فاکتور هایی را مد نظر گرفتید؟

فعلا هیچ چیزی نمی دانم یعنی نمی توانم این روش را تعریف کنم و بگویم که واقعا چگونه به وجود می آید...

فکر می کنید مخاطبین چطور توانسته اند با کار ارتباط برقرار کنند؟

فکر می کنم ارتباط بدی با آن برقرار نکرده اند کار روتین زمان می خواهد تا بتواند جایش را بین مردم پیدا کند مردم با این شخصیت ها آشنا شوند و با آن انس بگیرند.

به نظر شما نقش خوب و ارزشمند چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا در بین مردم جا بیفتد؟

باید به دل مردم بنشیند.ویژگی های به خصوصی نباید داشته باشد چیزی باشد که واقعا دلچسب باشد و به دل بنشیند...

••••• جهت دیدن بقیه عکس ها به ((( ))) مراجعه کنید •••••

 

....................................................................
  • برچسب ها: بزرگترین و بروز ترین مرکز عکس بازیگران ایرانی، عکس بازیگران ایرانی، بازیگران ایرانی، عکس بازیگران، مرکز عکس بازیگران، بزرگترین مرکز عکس بازیگران، بزرگترین مرکز عکس بازیگران ایرانی، بروز ترین مرکز عکس بازیگران ایرانی، بروز ترین مرکز عکس، بازیگر زن، بازیگر مرد، بازیگران زن ایرانی، بازیگران زن، بازیگران مرد ایرانی، بازیگران مرد، عکس های بهنوش بختیاری، عکس بهنوش بختیاری، بهنوش بختیاری، بیوگرافی بهنوش بختیاری، گفتگو با بهنوش بختیاری، مصاحبه با بهنوش بختیاری،  
  • نویسنده : موزیکو تاریخ : دوشنبه 19 بهمن 1388 نظرات    ()

    ..........................................................................................................

    ..........................................................................................................    تمامی حقوق مطالب و تصاویر برای سایت محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها و نشریات تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.
    پشتیبانی و طراحی : axin